Serwis, remonty i naprawa dachów

Remonty i naprawa dachów wielkopowierzchniowych

Trwałość i długowieczność dachów – zwłaszcza płaskich – jest ściśle powiązana z regularnością przeprowadzanych serwisów. Jako grupa ekspertów w tej dziedzinie wiemy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę i według jakich kryteriów należy przeprowadzić profesjonalny przegląd i naprawę dachu.

Remonty dachów Poznań i okolice

Profesjonalnie i kompleksowo

Świadczymy szeroki zakres usług, a naszym flagowym działaniem są remonty dachów płaskich, wielkopowierzchniowych oraz innych. Dostarczamy rozwiązań, które znacznie podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowników budynku. W bogatej ofercie usług znajdują się przeglądy stanu technicznego dachu oraz prace konserwacyjne, które zalecane są zwłaszcza w okresach jesiennych oraz wiosennych. Nie skupiamy się na jednym elemencie, swoją pracę wykonujemy kompleksowo, sprawdzając stan zgrzewów i łączeń pokrycia dachowego, orynnowania i wielu innych elementów.

Naprawa dachów Poznań i okolice

Polwest – gwarancja najwyższej jakości

Nasz zespół to specjaliści posiadający odpowiedni zakres wiedzy, kwalifikacji oraz uprawnień. Jako jedna z nielicznych firm specjalizujemy się w naprawie dachów wielkopowierzchniowych, gwarantując solidność wykonanych prac i pełną zgodność z obowiązującymi normami. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, podmioty gospodarcze, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie.

SERWIS DACHÓW | NAPRAWA DACHÓW | REMONTY DACHÓW

Po co okresowy przegląd dachu?

Głównym celem wykonania przeglądu okresowego jest zarówno sprawdzenie stanu obecnego poszycia jak również wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń w najbliższej przyszłości. Dzięki podejmowaniu działań prewencyjnych ewentualny remont dachu będziecie Państwo mogli przeprowadzić mniejszym nakładem środków finansowych. Przegląd okresowy najczęściej wykonuje się tuż przed zimą lub wczesną wiosną, wybór takich terminów ma same zalety. Drobne naprawy przed zimą pozwolą pozbyć się problemów przy mrozach i roztopach a czyszczenie rynien i sprawdzenie drożności rur spustowych pozwoli uniknąć rozsadzenia ich podczas ujemnych temperatur, natomiast sprawdzenie stanu po sezonie zimowym pozwala na oszacowanie ewentualnych strat wyrządzonych przez mrozy lub nieprofesjonalne odśnieżanie dachu (pamiętaj: zawsze korzystaj z usług firm wykwalifikowanych, odpowiednio przeszkolonych i posiadających zaplecze narzędziowe gdyż ewentualne szkody wynikłe z nieprofesjonalnego odśnieżania mogą narazić Państwa firmę na znaczne koszty, a remont dachu w takim przypadku może okazać się koniecznością).

Odpowiedni serwis to mniej uciążliwe remonty dachów

Nie każdy wie, że dachy można serwisować. W rzeczywistości jednak regularna konserwacja może zmniejszyć wydatki związane z naprawami i remontami dachów. W dekarstwie obowiązuje prosta zasada, którą można też spotkać w innych dziedzinach życia - lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak, więc zadbać o swój dach, by cieszyć się zadbanym i ciepłym domem przez długie lata?

Na czym polega serwis dachów?

Serwis dachów to ogół czynności, które powinny być regularnie wykonywane w obrębie pokrycia dachowego. To sprawdzenie stanu pokrycia oraz dokonanie niezbędnych prac takich jak czyszczenie i sprawdzenie, czy pokrycie nie ma żadnych ubytków. W razie ich stwierdzenia może się okazać, że konieczna będzie też naprawa dachu. Naprawa najczęściej dotyczy dachów, które uległy niewielkim uszkodzeniem. Mogą one być skutkiem upływu czasu albo uszkodzenia mechanicznego np. na skutek bardzo silnego wiatru.

Naprawa dachu powinna być wykonywana przez fachowców

W niektórych przypadkach, naprawa dachu może też oznaczać usunięcie wad, które powstały na skutek popełnionych przy pierwotnym kładzeniu pokrycia.Takie sytuacje są dość rzadkie, ale jednak zdarzają się. Co ważne, warto być na nie wyczulonym nawet w nowych budynkach. Ich dachy często nie są objęte gwarancją, więc właściciel jest pozostawiony z naprawą sam. Tylko od niego zależy czy tym razem zaufa fachowcom, którzy tak jak my doskonale wiedzą, co robią - czy może znów skorzysta z oferty niesprawdzonej firmy.

Zwykła naprawa czy generalny remont dachu?

Zdarza się jednak, że dach, który nie jest konserwowany na bieżąco wymaga dużo więcej pracy niż zwykłej naprawy. W takim wypadku niezbędny będzie remont. Remonty dachów to poważne prace, które mają na celu poprawę jakości całego pokrycia lub też całkowitą jego wymianę. W takim wypadku dach właściwie jest wymieniany. Oczywiście takie prace wymagają najwięcej wysiłku i wiedzy. Są trudne i pracochłonne, a co za tym idzie - są dość drogie. Tańszym rozwiązaniem jest dbanie na bieżąco o stan dachu i regularne serwisowanie go po to, by nie dopuścić do powstawania poważnych uszkodzeń.

Zadzwoń
+48 513 992 648
Zadzwoń
Przewiń do góry